Gündem

2023 Eğitim Vizyonu Projeleri Tanıtıldı

30/03/2019 18:21

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, “Gez-Gör/Yap-Öğren ve Akıl ve Zeka Oyunları Projeleri” tanıtım toplantısına katıldı.

2023 Eğitim Vizyonu Projeleri Tanıtıldı

      Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gez-Gör/Yap-Öğren ve Akıl ve Zeka Oyunları Projelerinin Düzce Valiliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı ile okul müdürlerine tanıtımı yapıldı. İlkokul 4. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak uygulanması planlanan, öğrencileri dış ortamlar ile buluşturmayı amaçlayan “Gez-Gör/Yap-Öğren Projesinin” ve düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler yetiştirmek, öğrencilerin grupla uyumlarının artırılması, sosyal gelişimlerinin desteklenmesini amaçlayan “Düzce İli Akıl Ve Zekâ Oyunları Ligi Turnuvası Projesi” tanıtımı gerçekleştirildi.

  Vali Dr. Zülkif Dağlı proje tanıtımı toplantısında Okul Müdürlerine yönelik yaptığı konuşmasında; “Bildiğiniz gibi proje odaklı çalışmayı önemsiyoruz. Milli Eğitimde bu konuyu özellikle önemsiyoruz. Projesiz yapılan işler derli toplu, vakti zamanı olan bir iş olmaktan çıkıyor. Burada özellikle zeka oyunları konusunu bir buçuk yıl önce Akçakoca ilçemizde gittiğimizde görmüştük ve biz bunu her okulumuzda yapmamız lazım diye bir düşünce hasıl olmuştu. Milli Eğitim Müdürümüzle, yöneticilerimizle böyle bir çalışmayı başlattık. Şuan da 60 tane okulumuzda zeka sınıfımız var. 31 okulumuzda da zeka setleri var. Bu sayede teknoloji bağımlılığından çocuklarımız bir nebze olsun kurtarmış olalım. Buradan çağırıda bulunuyorum tüm ilkokul ve ortaokullarımızda zeka sınıflarımızı biran önce tamamlayalım. Bu konuyu önemsiyoruz. Diğer bir konumuz satranç okullarımızda satranç kursu sertifikası olmayan okullarımız için Satranç Federasyonu ile birlikte sertifika verilmesi çalışmasını bir an önce başlatacağız. Her okulumuzda mutlaka bir satranç temsilcisi ve Yeşilay temsilcisi olması bizim için son derece önemli.

  Şimdi bugün tanıtımı yaptığımız projelere gelince Gez-Gör/Yap-Öğren Projesi güzel bir proje oldu. İlimizde sadece çocuklarımız değil büyüklerden de Kardüz Yaylasını, Güzeldere Şelalesini görmedim diyenler var. Cennet gibi bir ilimiz var. Böylesine güzel bir ilde yaşıyoruz ancak bunun değerini hem biz bilelim hem çocuklarımıza öğretelim. Hepimizin çocukluk yıllarından unutamadığı anıları vardır. İlimizde doğup, büyüyen, yaşayan bir çocuğumuz bir öğrencimiz Konuralp Gazi'den haberi olsun. İlimizin tarihini, nasıl fethedildiğini öğrensinler. Bu projede hedef kitlemiz 5.000 öğrenci azımsanacak bir sayı değil. İlkokul 4. Sınıfta olan 5.000 öğrencimize ilimizi tanıtacağız. Tabi bunları yaparken çocuklarımızın güvenliği önemli, özellikle taşıma konusunda ki yönetmeliklere riayet etmeliyiz. Bu proje ile Kardeş Okul Projemizi de desteklemiş olacağız aynı zamanda.

  Sizler Milli Eğitim camiası olarak bu konuda en önemli aktörlersiniz. Elinizden geleni en iyi şekilde yapacağınıza inanıyoruz.” İfadelerinde bulundu.

  2341 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.