Gündem

Yığılca Belediyesinden yazılı açıklama

30/03/2019 18:21

Geçtiğimiz günlerde Yığılca'ya gelen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın yapmış olduğu açıklamaya ilişkin Yığılca Belediyesinden yazılı açıklama yapıldı.

Yığılca Belediyesinden yazılı açıklama

      Açıklamada şu ifadelere yer verildi.  “Yerel seçim çalışmalarının ve heyecanının ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de giderek artması ve seçim kampanyaları kapsamında bir siyasi parti temsilcisinin bugün ilçemizde yapmış olduğu talihsiz açıklamayı esefle kınadığımızı siz saygıdeğer halkımıza bildiririz.

  Bu hususla ilgili Yığılca Belediyesi olarak, mali ve idari konularda kurumumuzun tamamen şeffaf olduğunun bilinmesini, yine açıklamada bahsi geçen faaliyet yılında kurumumuzun hesaplarının hem İç İşleri Bakanlığı Müfettişlerinin hem de Sayıştay Denetiminden tertemiz çıktığının bilinmesinin, bu faaliyet raporlarının kurumumuz internet sitesinde yer aldığı ve herkesin ulaşımına açık olduğunu, sadece bu dönem değil, geçmiş, çok eski dönemlerde de "İMHA" kelimesinin "GELECEK YILA DEVRETMEYEN ve BÜTÇE KANUNU DAHİLİNDE" anlamında kullanıldığının bilinmesini;

  Ayrıca seçimler ve kişilerin geçici, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekâsını sağlayan kurumların kalıcı olduğunu; seçim propagandası uğruna kurumları zan altında bırakarak zayıflatmanın doğru bir yol olmadığının bilinmesini isteriz.

  Bu nedenle bu tür ağır ithamlarda daha dikkatli bir tutum izlenmesi önemli bir husustur. Yine bahse konu açıklamadan dolayı haklarımızı saklı tutarak, sürecin tarafımızca hassasiyetle takip edileceği ve benzer durum ya da durumlarda hukuki süreçlerin kurumumuz nezdinde takipçisi olacağımızın bilinmesini,

  Kamuoyuna saygı ve sevgi ile Duyururuz...”

  2515 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.