Gündem

Tanal, Yığılca Belediyesine İmha Edilen Paraları Sordu

24/03/2019 10:42

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Zeynel Çamlı’ya destek için Yığılca’ya gelen İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Belediyenin mali hizmetlerinin eleştirdiler.

Tanal, Yığılca Belediyesine İmha Edilen Paraları Sordu

  Anıtparkta partililere ve vatandaşlara seslenen Milletvekili Gürsel Tekin, Siyaset işi, belediye işi götür işi olmuş. Buna izin vermeyin. Ödediğiniz her kuruş verginin size hizmet çocuklarınızın geleceğine hizmet olarak dönmesini bekleyin. Kardeşimizin kefiliyiz. Bir çok ilimizi kardeş belediye olarak yanımıza alacağız” dedi.

  Milletvekili Mahmut Tanal ise, Belediyenin 2017 mali raporunu eleştirerek “paranızı imha edenlere sahip çıkmayın” dedi.  Tanal, “Yığılca Belediyesinin 2017 yılı faaliyet raporu ile karşınızdayız. Belediyenin bizzat hazırlamış olduğu yıllık faaliyet. İçindekileri okuduğumuz zaman hepiniz şaşıracaksınız. Yığılca Belediyesinin internet sitesine girin bakın. Faaliyet raporunda mali hizmetler bölümünün 2017 bütçesinde ödenekleri olan birimlerin maliyetleri sonucu kesinleşen bütçeler var. Yazı işleri müdürlüğü için 10.667TL harcama yapılmış olan geri kalan 71.322 TL para imha edilmiştir. İmha ne demek Türk dil kurumunun sözlüğüne baktığınız zaman parayı yok etmektir. Sadece bununla bitmiyor. Belediye başkanı ve encümen için 266.050TL imha edilmiş yok edilmiş diyor. Mali hizmetler müdürlüğü için 370.401TL para imha edilmiş diyor. Fen işleri için 631.105TL para imha edilmiştir diyor. Bu Yığılca’nın parası değerli kardeşlerim. Sizlerden istirham ediyorum. Mevcut olan belediye başkanı tüm paranızı yok ediyor, imha ediyor. Paranızı yok edene destek vermeyin. İç güvenlik, iç kontrol güvence beyanını belediyenin kendi memuru yazması gerekiyor. Başlık aynen şu şekilde üst yönetici olarak yetkim dahilinde bu rapor hazırlanmıştır. Son paragraf şu şekilde, idarenin menfaatlerine zarar veren herhangi bir husus hakkında bilgim olmadığını beyan ederim. İç deneticinin imzası olması gerekirken, yerine belediye başkanı Muzaffer Yiğit imzalı. Burada tüm Yığılcalıların faaliyet raporunu incelemenizi ve sizin paranızın nasıl imha edildiğini görmenizi istiyorum. Yüzleşmek isteyen belediye başkanı ile, her türlü programa çıkmaya hazır olduğumuzu beyan ediyorum” dedi.

  Milletvekilleri ve partililer esnaf ziyareti yaptı. 

  4440 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Yıvılcalı24/03/2019 10:21

   İlçe başkanının sebebsiz zenginleşme içersinde olduğunu ortada. Paralar cukka yolu ile yok edilmiş.
     (Toplam 12 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.