Gündem

Çamlı, “Eli öpülen değil, el öpen başkan olacağım”

06/03/2019 08:02

Cumhuriyet Halk Partisi Yığılca Belediye başkan adayı ve belediye meclisi üyeleri ile il genel meclisi aday tanıtımı yapıldı.

Çamlı, “Eli öpülen değil, el öpen başkan olacağım”

  Anıtpark meydanında önceki dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen,  CHP İl başkanı İlhan Duru, CHP İlçe başkanı Ahmet Kartal, Partililer ve vatandaşların katılımı ile aday tanıtımı yapıldı.

  CHP İl Başkanı İlhan Duru yaptığı konuşmada, “31 Mart yerel seçimler öncesi Yığılca’da ittifak adayımıza destek olmak adına toplandık. Zeynel başkanımızın yanındayız. 31 Mart’ın zaferle sonuçlanmasını temenni ediyoruz” dedi.

  Programda konuşan CHP Yığılca Belediye Başkan adayı Zeynel Çamlı, eli öpülen değil el öpen başkan olacağım diyerek, “31 Martta bir seçim yaşayacağız. Bu seçim hizmet seçimidir. Bu seçim günü kurtaran değil, geleceğimizi kuran, geleceğimizi çözen projeleri hayata geçirme seçimidir. Bu seçim sen ben değil, biz olma, birlik olma, beraber olma seçimdir. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bu seçim hırsı öfkeyi, kalp kırmayı değil, akılı, bilimi, kültürü, saygıyı ve sevgiyi yeniden hayata geçirme seçimi olacak. Huzur kazanacak, bilgi kazanacak, sevgi kazanacak, sen ben değil, Yığılca Yığılcalılar olacak” dedi.

  Ardından Çamlı, projelerini açıkladı. Daha sonra Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi üyelerinin tanıtımı yapıldı.

  Önceki dönem Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ise, Çimento fabrikasının Yığılca’ya vereceği zararı anlatarak, “ Burada dehşet bir fotoğraf gördüm. Türkiye’nin en önemli melen çayının üzerinde bir katliam yatırımını görünce içim sızladı. Buna kim müsaade etti. Yığılca’nın fındığı var, kestanesi var, balı var diyorlar ama not edin fabrikanın bacası tüttüğünce hiç biri kalmayacak. Gidecek tek bir yeriniz var hastanelerin onkoji servisleri. Kütahya’nın tavşanlısını gidin bir görün. İnsanların büyük bir çoğunluğu bu rahatsızlıkla karşı karşıya. Trabzon’un Tonya ilçesine geldi ama halk ayağa kalktı direndiler ve başardılar. Bakın bugün buraya gelmiş. Avrupa ülkelerine dikkat edin oraya bir çimento fabrikası yapmak mümkünmüdür. Hele hele insanların su içtiği  tarım arazilerini ektiği alana bunu yapmaya kim müsaade eder hangi belediye buna göz yumar” dedi.

  4320 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.