Gündem

Bireysel Sulama Sistemlerine 500.000 TL Hibe Desteği Verilecek

06/02/2019 11:20

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern bireysel sulama makine ve ekipmanlarının kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla, Bireysel Sulama Sistemlerinin desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen Tebliğ 07 Aralık 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bireysel Sulama Sistemlerine 500.000 TL Hibe Desteği Verilecek

        Düzce İl Tarım Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Bireysel Sulama Sistemlerinin desteklenmesi programı “Tarla içi damla, Tarla içi yağmurlama, Tarla içi mikro yağmurlama, Tarla içi yüzey altı damla sulama, Lineer veya Center Pivot sulama, Tamburlu sulama ve Güneş enerjili sulama sistemleri” kurulması konularını kapsamaktadır.
  Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet ÇİÇEK; “%50 hibe desteği ödemesinden çiftçilerin ve tüzel kişiliklerin yararlanabileceğini belirtilerek, hibe üst limiti 500.000 TL olarak belirlenmiş olup, hibe programından yararlanmak isteyen yatırımcılar uygulama rehberinde belirtilen başvuru belgeleri ile birlikte en geç 01 Mart 2019 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze müracaatta bulunmaları gerektiğini'' ifade etti.

  2899 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.