Gündem

İtfaiye eğitimi tamamlandı

27/01/2019 11:05

Düzce Belediyesi itfaiye müdürlüğü tarafından Yığılca'da yapılan itfaiye eğitimi tamamlandı.

İtfaiye eğitimi tamamlandı

  Yığılca Belediyesi bünyesinde 6 kişiye itfaiyecilik eğitimi verildi. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere başarı belgesi verildi.

  Yığılca'da yapılan yangın tatbikatına katılan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, "Düzce Belediyemizin itfaiye birimi, Yığılca itfaiye ekibine 15 günlük bir eğitim verdiler. Yangın tatbikatı yapıyoruz. Yangın ihbarı verildikten sonra hızlı bir şekilde olaya müdahale ettiler. Şuan baktığımızda da arkadaşlar başarılı bir şekilde yangını söndürdüler. Olaya müdahale etme, hazırlanma ve söndürme ayrıca soğutma konularında ciddi bir eğitim aldı arkadaşlar. Yangınlara karşı halkımızın biraz daha  dikkatli davranması gerekiyor" dedi.

  Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, "İlçemizdeki bir çok ahşap ev. Yangınlarımız genelde ahşap evlerde oluyor. Bir ahşap evde çıkan yangına mesafe ne kadar yakın olursa olsun 20 dakikada müdahale edilebiliyor. Yanan evin ahşap olmasından dolayı da o evin kurtarılma şansı olmuyor. Ama en yakınındaki evi kurtarma şansımız oluyor. Buda tabiki bir başarıdır" dedi.

  Yapılan konuşmaların ardından kursiyerlere eğitim ve başarı belgeleri verildi.

  İtfaiyecilikte personele ıslatma şakası da yapıldı. Kursiyerler şınav çekerek itfaiyeci duası yaptı ve ıslatıldılar.

  3472 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • HÜSEYİN IŞIK01/02/2019 12:32

   Ben yine yorum yapmadan duramayacağım bu nasıl belediye başkanıdır ya o ilçede Ahmetçiler den başka mahallede işçi yokmu belediyede çalışabilecek bu toplumu ayrıştırmak deyilde ne muhalefet oluncada ya hain oluyorsun yada fetöcü adama bir gün olurda bunun hesabını sormazlarmı sandıkta
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.