Gündem

6 kişi yangından son anda kurtuldu

22/01/2019 12:05

Yığılca ilçesinde meydana gelen yangında 6 kişilik aile yanmaktan son anda kurtarıldı.

6 kişi yangından son anda kurtuldu

  Yığılca İlçesi Karakaş köyünde İbrahim İrken'e ait 2 katlı kargir evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

  Anne Durcan İrken'in yangını fark etmesi üzerine çocuklar Mehmet, Muhammet, Mert ve Fatma Şura İrken hemen evden çıktı.

  Alevlerin büyümesi ile evin içinde kalan kayın valide Fatma İrken ise komşuların yardımı ile camdan atlayarak kurtarıldı.

  İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin 4 saatlik müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı.

  Durcan İrken AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Dışarıda ışık niye yanıyorki dedim. Kapıyı açtım baktım yanıyoruz. Kaynanamı kaldırdım yangın var diye. Çocukları kucağıma aldım dışarı çıkardım. Evde 6 kişi vardık" dedi.

  Yangında yaralanan kayın valide Fatma İrken ise, "odalar tutuşmuş. Gelin geldi beni kaldırdı. Ateş benim yanıma da gelince camdan komşular beni aldı" dedi.

  Karakaş köyü muhtarı Muhammed Göktepe, "Sağ olsun köylülerimiz elinden geleni yaptı. Şükürler olsun Allah'a can kaybı olmadı. O yüzden seviniyoruz. Kaymakamımız da geldi elinden gelen desteği vereceğini söyledi. Bizlerde köy halkı olarak bu kış gününde yeni bir yapılana kadar elimizden gelen desteği göstereceğiz"dedi.

  Komşuları Mehmet Kılıç yanan evin hemen yanında oturduklarını ifade ederek, "Fatma abla seslendi. Çakıcı can kurtaran yok mu diye bağırınca balkona çıktım. Baktım ki ev yanıyor. iki odada insan var. Çocukları gönderdim camiden anons yaptırdım. El birliği ile müdahale ettik. Çok şükür can kaybı yok" dedi.        

  1 yorum yapılmış

  • Murat dikmen22/01/2019 16:35

   Evi yanan ve evsiz kalan ailemize Allah sabırlar versin tabiki elimizden gelen bütün yardımlarımızı yapmaya çalışacagız bu bir insani görevimizdir ayrıca kurtarma aşamasında yangını dışarıdan fark eden köy gençlerimize özellikle teşekkür ederim barış dikmen furkan yaman can acar halil dikmen e göstermiş oldukları cesaret ve yardımlarından dolayı karakaş köyü halkı olarak çok teşekkür ediyoruz saygılarımla murat dikmen
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.