Gündem

Yedigöller yolunda mahsur kalan yerli ve yabancı tatilcilere Jandarma’dan anında yardım

11/01/2019 07:46

Geçtiğimiz gün İstanbul’dan, Bolu ya gelip Yedigöller Milli Parkına araçları ile gitmek isteyen iki vatandaş dün akşam saat 7 sıralarında Yedigöller yolunda mahsur kaldılar. Bolu il jandarma ekiplerine  ulaşan mağdurlara il jandarma ekipleri anında takviye ekibi çıkartarak olay yerine intikal edildi.

Yedigöller yolunda mahsur kalan yerli ve yabancı tatilcilere Jandarma’dan anında yardım

       Yedigöller yolunda kış şartlarından dolayı araçları ile yaklaşık 1 saat mahsur kalan iki kişiye, Yedigöller yol yardım rehberi Alkan, il jandarma ve Afad ekipleri yetişti. Mahsur kalan ziyaretçilere arazi araçları ile anında müdahale edildi.

       Özellikle  kışın Yedigöller’i ve doğal kar manzaralarını görüp gezmek isteyen ve karlı yolda mahsur kalan yerli ve yabancı  turistlere yardım ediliyor. Öncelikle telefon iletişiminin olmadığı alanlarda, yol boyunca mesai saatleri içinde saat başı gezinen Yedigöller yol yardım rehberleri tarafından yolda kalanlara ilk yardım müdahalesi yapılıyor.

  Geçtiğimiz akşam kurtarılan vatandaşların ardından, Yedigöller yol yardım rehberi olarak olay yerinde açıklama yapan  Alkan, “geçtiğimiz yıllarda bir çok yerli ve yabancı turistlerimiz çocukları ve aileleri ile birlikte saatlerce, günlerce bu yol üzerinde mağdur oluyorlardı. Yaklaşık 2 yıldır özellikle kış aylarında bu yol üzerinde görev yapıyoruz.  7/ 24 saat başı hava şartları ne olursa olsun Yedigöller’e kadar gidip geliyoruz ve yol üzerinde mahsur kalan vatandaşlarımıza her türlü yardımı seferber ediyoruz. Yaklaşık 2 yıldır Yedigöller’i görmeye gelen bir çok yerli ve yabancı turistlerimiz, eskiden olduğu gibi bu yol üzerinde mağdur olmuyorlar. Daha önce bu yol üzerinde risk yaşayan, yakıtı biten, kaza yapan, aracını kaydıran, lastiği patlayan,  karda buzda mahsur kalan, donma tehlikesi geçiren ve buna benzer  bir çok olayda mağdur olan vatandaşlarımızın riskini çoğunlukla ortadan kaldırmış olduk. Yola yabancı olan misafirlerimiz iletişimin mümkün olduğu yerlerde, güvenlik ekibi olarak il jandarma ekiplerine ulaşıyorlar. İl jandarma ekipleri de gerekli yardım ekipmanları ile anında olay yerine intikal ederek gerekli yardımları yapıyor.  İletişimin olmadığı yerlerde ise saat başı dolaştığımız için bize ulaşıyorlar biz yardım ediyoruz. Artık Yedigöller yolu daha önceki yıllara göre çok daha güvenli. Yerli ve yabancı misafirlerimiz İl jandarma, Afad ve yerel rehberler sayesinde saatlerce günlerce yolda mahsur kalmıyorlar” dedi.

  2580 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.