Gündem

Denizbank Yığılca şubesi açıldı

17/02/2016 15:54
Denizbank Yığılca şubesi açıldı

  Denizbank Yığılca şubesi açıldı. Yığılca'da tek banka döneminde sona gelindi. Mevcut Ziraat Bankasının yanı sıra Yığılca'da Denizbank'ta açıldı. Yığılca halkı Denizbank'ın Yığılca'da olmasından dolayı mutluluk duyduklarını banka işlemleri için Düzce'ye gitmek zorunda kalmayacaklarını ifade ettiler. Denizbank Yığılca şubesi Müdürü Kıvanç Birkan " Yığılca şubemizi hayırlısı ile açtık. Yığılcalı müşterilerimize buradan hizmet vermekten onur duyacağız" dedi.

  • DenizBank'ta Tarım Bankacılığı ...

  Deniz Bank Yığılca Şube Müdürü Kıvanç Birkan , "Bankamızın tarım ile buluşması 2002 Yılında Tarişbank'ın satın alınması ile başlamıştır.  Tarişbank'ın tarımı destekleme misyonunu üstlenen bankamız, sektöre özel finansman çözümleri ve geniş ürün yelpazesi ile üreticilerimize hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye ekonomisi için büyük değer taşıdığına inandığımız tarım sektörünün, gelişmesi ve uluslararası alanda rekabetçi gücünü artırması için, sektöre sağlanan finansal desteğin daha da artması gerektiğini düşünüyoruz. Tarım Bankacılığına başladığımızda sadece 4 adet bitkisel ürünü kredilendirirken, bugün buğdaydan şeker pancarına, mısırdan nara kadar yaklaşık 300 farklı ürünü kredilendiriyoruz.  Tarıma özel tasarlanmış krediler sistemimizle bölgelere özel değerlendirme yapabiliyoruz. Şu an geldiğimiz noktada Türkiye'nin dört bir yanında bulunan tarım şubelerimiz, 1 milyonu aşan müşterimiz, 6 milyar TL'ye yaklaşan tarım kredimiz ve özel bankalar arasında %30'a yaklaşan pazar payımız ile liderliğimizi devam ettiriyoruz" dedi.

  Yığılca şubesinin açılışı ile ilgili Birkan, " 10 Şubat tarihinde Yığılcalı çiftçimize hizmet vermeye başlayan şubemiz 6 adet tarıma gönül vermiş çalışanı ile Tarımsal Bankacılık hizmeti sunmaktadır.  Ekibim ve ben tüm çalışmalarımızı, temeline "Çiftçimizin Yüzü Gülsün" anlayışını yerleştirdiğimiz bakış açısı ile hayata geçiriyoruz. Yaklaşık 2,000 üretici müşterimize fındık üretimi, arıcılık ve tavukçuluk başta olmak üzere her türlü tarımsal faaliyetleri konusunda destek oluyoruz.  

  Ekibimiz köy köy gezerek üreticilerimizi yerinde, işletmelerinde ziyaret ediyor, bire bir ilişki kurarak finansal ihtiyaçlarını tespit ediyor ve her zaman yanlarında oluyor. Üreticimizin bize ulaşamadığı durumda şubeyi köye taşıyoruz.  Tabletlerimiz ile çiftçimizin şubeye gelmesine gerek kalmadan onları ziyaret ederek bankacılık hizmeti veriyoruz. Birlik oda ve kooperatifler ile işbirliği yapıyor, çiftçimize destek konusunda daha uygun maliyetli alım imkânı ile tarımda bir güç birliği oluşturuyoruz" dedi.

  • Yılda bir hasatta ödemeli Üretici Kart

  Yılda bir ödemeli üretici kartlarına değinen  Denizbank Müdürü Kıvanç Birkan, "Türkiye'de bir ilk olan,  kredi kartından farklı olarak tüketimi değil üretimi finanse eden Üretici Kart, aylık düzenli gelir elde etmeyen üreticinin nakit akışına da uygun olarak hasat zamanında ödeme imkanı sunmaktadır. Üreticilerimiz Üretici Kart ile nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirken, yaklaşık 13.000 anlaşmalı bayiden gübre, mazot, yem, tohum gibi tarımsal girdilerini 6 aya varan vadelerle faizsiz olarak alabilmektedirler. Üreticilerimiz, Üretici Kart ile aynı zamanda, 3 yıla varan vadelerle uzun vadeli nakit ihtiyaçlarını da karşılayabilmektedir." Dedi.

  • Üretici Kart ile Bağkur primlerini ve cep telefonu faturalarını hasatta ödeme imkanı ...

  Bağkur ve cep telefonu faturalarını hasat ödeme imkanı sunduklarını kaydeden Birkan, "Sektörde bir ilk olan uygulamamızla üreticilere Bağ-Kur primlerini yılda bir, hasatta ödeme imkânı sunuyoruz.  Aylık düzenli geliri olmayan üreticiler bu uygulamamız sayesinde Bağ-Kur primlerini Üretici Kartları aracılığı ile otomatik ödeme imkânına sahip oluyor. Ayrıca üreticilerimiz cep telefonu faturalarını da Üretici Kart ile hasatta ödeyebiliyorlar" dedi.

  • DenizBank hayvancılıktan arazi alımına, balıkçılıktan seracılığa kadar her türlü tarımsal yatırıma destek veriyor ...

  Denizbank'ın tarımsal yatırıma verdiği destekten bahseden Kıvanç Birkan, "Bitkisel ve hayvansal üretim alanları başta olmak üzere Seracılık, Balıkçılık, Traktör ve Tarımsal Ekipman, Arazi Alım konularında üreticilerimizin her türlü tarımsal yatırımını finanse ediyoruz. Ürün çeşitliliğimizi artırarak her geçen gün rafımıza yeni ürünler ekliyoruz. Sunduğumuz yeni ürünler arasında; "Köysel Dönüşüm", "Pulluk Mibzer ", "Düğün Dernek"  "Tadilat / Modernizasyon", "Organik Ürün", "İyi Tarım Uygulamaları" ve "Sözleşmeli Üretim" kredileri bulunuyor.

  Tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesini önleyen yeni yasal düzenlemeyi işletme ölçeklerini büyüteceği için önemli bir gelişme olarak görüyor ve destekliyoruz. Bu yasal düzenlemeye istinaden, toprak birliğinin korunması, tarım arazilerinin bölünmesinin önlenmesi ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması amacıyla, mirasa konu araziler ve yeter gelirli tarımsal arazi devirleri için "Benim Bahçem Benim Tarlam" kredisini sunuyoruz" dedi.

  • Bir SMS ile tarım kredisi...

  Birkan, "Altyapımızı geliştirerek, teknolojiyi üreticilerimizin daha hızlı ve kolay bankacılık hizmeti alması için kullanıyoruz ve tarım bankacılığının her alanında ilkleri gerçekleştiriyoruz. Artık çiftçilerimiz bir SMS ile kredi başvurusunda bulunabiliyorlar" dedi.

  • Uzman ekibimizle üreticimize danışmanlık hizmeti sunuyoruz...

  "Üreticilerimize projeli yatırım kredilerimizle; tarımsal tesis kurulumu, ekipman alımı ve canlı materyal temini konularında danışmanlık yapıyor, anahtar teslim proje hizmeti sunuyoruz. Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) Fonları, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) kapsamında, tarımsal işletmeleri AB standartlarına yükseltmek ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak konusunda hibe kapsamında yer alan projeleri uygun vade ve ödeme koşulları ile finanse ediyoruz."

  • Çiftçimizin yüzünü güldürmek için çalışıyoruz ...

  "Bankamız Türkiye'nin 81 ilinde bulunan şube ağı ve sahada 500'den fazla satış temsilcisi ve danışmanı ile Tarım Bankacılığı hizmeti vermektedir. Ülkemizde tohum ekilen, pulluk değen her parselde emek veren tüm çiftçilerimize, ulaşabilecekleri en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Lider tarım bankası unvanımızı Türkiye'nin en iyi ve çiftçinin yüzünü en çok güldüren bankası olarak perçinlemek tek amacımız"

  • Üreticilerin hayatına değer katıyoruz ...

  "DenizBank, tarıma yalnızca kredi veren bir banka değil; çiftçinin hayatına kattığı değer ile tam anlamıyla tarım bankacılığı yapan bir banka. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yürüttüğümüz projelerle tarımın her alanında var oluyor ve destek veriyoruz. Bu projeler kapsamında 5 Bin Köye 500 Bin Kitap götürdük, her yıl Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasına sponsor oluyoruz. Son olarak Tarıma Değer Katanlar yarışması ile bulunduğu yöredeki çiftçilere yenilikçi ve fark yaratan projelerle destek olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Tar-gel (Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi)  çalışanlarını ödüllendirdik ve bu örnek projelerin teşvik edici olması için tanıtımına destek olduk" dedi. Son olarak Birkan, "DenizBank Yığılca Şube olarak çiftçimizle aynı dili konuşmaya, aynı yöne bakmaya ve tarım bankacılığının her alanında fark yaratmaya devam edeceğiz. Birçok projeye imza atarak çiftçimizin yüzünü güldüreceğiz" dedi.

  13501 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Orhan ACAR18/02/2016 13:49

   Saklı Kent Yığılca İlçemize açılan Denizbank elemanlarına hoş geldiniz der başarılar diler, ilçemiz halkı için hayırlı olsun inşallah...
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.