Gündem

BELEDİYENİN ARAÇ PARKURU 2 KATINA ÇIKTI

19/09/2014 09:27
BELEDİYENİN ARAÇ PARKURU 2 KATINA ÇIKTI

  Yığılca Belediyesi araç parkurunu genişleterek neredeyse iki katına çakırdı. Konu ile ilgili Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, "30 Mart akşamı Ak Parti belediyeciliğine geçtikten sonra ilk işimiz atıl durumda olan araç parkımızı ele almak oldu" dedi.

  • İTFAİYELER YENİLENDİ

  Yiğit, "kış ayında dahi yangınları söndüremeyecek itfaiyemizi 2014 model olarak dizayn ettirdik. Sponsor eşliğinde 50 Bin TL gibi bir harcama yaparak dizaynımız gerçekleştirildi. İtfaiye aracımızın biri köpük sıkma özelliğine kavuştu. İtfaiyelerimiz dere yataklarından bile su alabilecek şekilde dizayn edildi. Köylerimize bile hizmet verecek şekle getirildi. Belediyecilik anlayışımız sadece mahallerle değil 39 köyümüze hizmet verebilecek bir belediye olması için çalıyoruz" dedi.

  • 2. ÇöP ARACI VE VİDANJöR GELDİ

  Yiğit, "Çevre ve şehircilik bakanlığından 300 Bin TL değerinde iki tane araç aldık. Biri çöp aracı diğeri ise vidanjör. Atık sular çekecek olan vidanjörümüze başka bir ilave yaptırarak ayrı bir tank koyduk. Temiz su tankı koyarak kanal açıcı pozisyonuna getirdik. Araçlarımızdan sadece ilçe merkezi değil civar köylerimizde faydalanacak" dedi.

  • ARAÇ BAKIMLARINI BELEDİYE YAPTIRMAYACAK

  Yiğit, "Erdemir ile bir anlaşma yaptık. Araçlarımızın bakım ve onarımını Erdemir yapacak. Erdemir'in katkıları ile belediyemizden hiçbir para çıkmadan araçlarımızın tamir ve bakımları yapılacak"dedi.

  • 500 BİN TL HARCANDI

  Araç parkurunu genişletmek ve Yığılca'ya daha iyi hizmet vermek için 500bin tl gibi bir rakam harcandığı ifade eden Yiğit, "Belediyenin araç parkuruna harcanan rakam yaklaşık 500 Bin TL civarında" dedi.

  • ZABITA ARACI GELDİ, HARFİYAT KAMYONU VE OTOBÜS YOLDA

  Zabıta aracı aldıklarını ifade eden Yiğit, "Aynı zamanda belediyemize bir zabıta aracı kazandırdık. Belediyemiz için 2. Bir hafriyat kamyonu kazandırma görüşmelerimiz devam ediyor. İstanbul belediyesinin bize büyük otobüs vermesi söz konusu. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Otobüs ile ilgili para kazanma düşüncemiz yok. Merkez ve köylere yönelik düzenlenen sosyal faaliyetlerde kullanmak üzere otobüsümüzde gelecek inşallah. İşimizi engelleyecek hangi alanda bir eksiğimiz varsa belediyemize yük olmadan o araç ve gereçlerimiz tamamlayacağız" dedi.

  • İLÇEMİZİN GöZÜ KULAĞI

  Gazetemizde teşekkür eden Yiğit, "Yığılcanın Sesi Gazetesine de yaptığı güzel yayınlardan dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman için ilçemizin sesi gözü kulağı olmasından belediye başkanı olarak mutluluk duyuyorum. Yığılca için yapılan projelerin ilgili makamlara ulaştırılması ve takibi noktasında hep yer aldım. Kamuoyu oluşturulması notasında yerel basınının ilçemizde olması son derece pozitif oldu. Bunun için sizlere teşekkür ediyorum. Yerel basın hizmet alınması noktasında bizlere yardımcı oluyor. Türkiye ve Dünya üzerinde 100 bine yakın hemşerimiz var ve sanal ortamda Yığılca'yı en çok takip edenlerde bunlar. Basının önemi büyük" dedi. Yiğit son olarak, "Sesimizin ulaştığı her vatandaşımız şunu bilsin ki Yığılca'nın bugünden yarını çok farklı olacak" dedi.

  4753 kez okundu.

  3 yorum yapılmış

  • ali29/09/2014 12:59

   "parkur" yanlış terim olmuş.
  • Ramazan Bostan17/10/2014 09:08

   sayın başkan görevine ilkolarak geldiği zamandan beri yığılca yı yığılca yapmak için olağan üstü gayretler sarfederek yığılcayı tanıtıyor hizmet ediyor daha çok projeleri var başkanın tabiki bunlar biranda olmaz zaman gerekli bunun için sayın başkana yığılca olarak sahip çıkalım ve yığılcayı parlak günler bekliyor saygılarımla
  • RAMAZAN BOSTAN17/10/2014 10:46

   sayın başkanım helal size pozitif enerjiyle yığılcaya katkılarınızı hep istiyor ve devamlarını diliyorum
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.