Gündem

AHMET ALKAN'DAN YIĞILCA'YA BİR İLK DAHA

08/01/2014 15:39
AHMET ALKAN'DAN YIĞILCA'YA BİR İLK DAHA

  Yığılca Ak Parti belediye başkan A. adayı Ahmet ALKAN , gazetemize açıklamada bulunarak, Yığılca da herkesin yararlanabileceği ve Yığılca'nın kalkınmasında büyük hamle olacağını iddia ettiği bir ilki gerçekleştireceğini açıkladı.

  Alkan " Allah nasip ederde aday gösterilir isem ve seçilecek olursam, daha önce de açıklamış olduğum 9 büyük proje dahilinde Yığılca belediyesi olarak, belediye sınırları içinde bulunan tüm esnaflarımıza ve ev hanımlarımıza ayrım yapmaksızın 4 yıl geri ödemesiz 20 bin tl mikro kredi sağlayıp Yığılca da iş gücünü artıracağım. Dedi.

  Alkan; "Göreve başladığım ilk yıl içinde Yığılca Belediyesi olarak Mikro Kredi Ofisi oluşturacağım. Bu ofisten Yığılca hudutları içinde işini geliştirmek isteyen tüm esnaflarımıza, yeni iş kurmak isteyen tüm gençlerimize, Kendi işini kurmak isteyen tüm girişimci ev hanımlarımıza, ayrıca çocuğuna üniversite okutmak isteyen ve okutamayan tüm ailelerimize en az 3 yıl geri ödemesiz,kefilsiz şartsız yirmişer bin tl nakit kredi verilecek. Dedi.

  Aday olduğum günden buyana hep şunu söylüyorum, Yığılcamıza lazım olan belediye başkanı değil ,hizmet yapacak,geliştirecek, üretecek, çalışacak, insanlarımıza huzur sağlayacak yönetici lazım . Diğer aday,adayı arkadaşlarımda elbet benim gibi bu İslamiyet suyuna bekçi olmak ve hizmet etmek için bu yola cıktılar. Ancak içlerinde öyle insanlar var ki gözlerini makam ve mevki bürümüş. Bu adaylar ne Yığılca'ya nede bu ilçede yaşayan, temiz kalpli kabuğuna çekilmiş, hizmet ve üretim bekleyen insanlara bırakın hizmeti kendi menfaatleri için insanlar üzerinde fitne fesat kurarak, karabulutları çekmekten başka bir şey yapamazlar. Bu ayrımcılık,bencillik hırs niye.? Daha önce gazetede köşe yazarlığı yaptığım sıralarda da bir yazıda, hikaye şeklinde belirtmiştim. Tabi ki o hikaye. Ama anlayana, hep derler ya anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az diye. Gözlerini makam ve mevki hırsı bürümüş her şeye rağmen hala adayız diye uçan, akrabayı akrabadan, kardeşi kardeşten, komşuyu komşudan, arkadaşını arkadaşından, dostları bir birinden, ayırmak için aralarına fitne fesat sokmaya çalışan zavallılar için, o hikaye yi bir kez daha anlatıyorum.

  Zat olan biri, bir gün Hicaza gitmek için yola çıkar, Bağdat'a varır. O zamanın halifesi, bir zat'ın Bağdat'a geldiğini duyar. Halife zat hazretlerine haber gönderir.

  "Biz mi ziyaretine gelelim yoksa o mu bizim sarayımıza şeref verir?" diye. Zat Hazretleri de biz halifenin yanına gideriz der. Ve saraya gider.

  Halife, zat hazretlerine, "Bana biraz nasihat eder misiniz?" Der. Zat hazretleri, "Bana bir bardak su getirin" der. Ve halifeye sorar, "Eğer çölde susuz kalsanız, ölmek üzere olsanız, ve o sırada biri elinde bir bardak su ile çıkıp gelse, dese ki bu bir bardak suyu sana veririm ama servetinin yarısını isterim, verir misin.? der.

  Halife düşünür ve:"Elbette veririm" der.

  zat hazretleri;

  "Peki bu suyu içtin, çıkaramıyorsun. Bir doktor gelse, ben o suyu dışarı çıkarırım fakat servetinin diğer yarısını da ben isterim, derse verir misin?"

  Halife düşünür ve; Elbette veririm der.

  Zat hazretleri, halifeye "O halde bir bardak su bile etmeyen servetine asla güvenme". Der.

  Halife ağlamaya başlar. Bana bir nasihat daha eder misiniz der.

  Zat hazretleri, "Siz daha suyun başındasınız, Allahü Teâlâ, Peygamber Efendimizden beri akıp gelen bu İslamiyet suyunun bekçisi olmayı sizlere nasip etti, bu suya pislik karıştırmayın, karıştırılmasına da müsaade etmeyin, bir tat da karıştırmayın, onu tertemiz olarak koruyun."der.

  Bu temiz suya pislik bulaştıran ve bulaştırmaya çalışan ey zavallılar! Pislikleriniz suyun içerisinde fark edilmiyor sanmayın. Bulaştırdığınız pislikleri melekler kaydederken, kullar da birer suret alıyor.

  Şimdi herkes merak ediyor, basına sızan bazı haberlerde "İlçelerin adayları belli oldu.Bu açıklamayı yapmanı gerektiren nedir"diye.?

  7151 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.