Gündem

Ahmet ALKAN "GENÇLER YIĞILCA'DA TARİH YAZMALI"

13/08/2013 07:06
Ahmet ALKAN
  Alkan Medya Grup Yönetim kurulu başkanı Ahmet ALKAN, "Gençlerimiz Yığılca'da kalacak ve tarih yazacak". Biz esnaf olarak, Yığılcada orman köylüsünün kullanmış olduğu bozuk yolları yaparak, binlerce insana örnek olduk. İlçede iş istihdamı oluşturulmaması nedeniyle, Yığılca da yetişip büyüyen gençlerin sürekli göç verdiğinden bahseden Alkan, "Yığılca da yapılacak bir çok iş var. 2012 yılından buyana yaklaşık 13km yolu yaparak, Yığılca halkının hizmetine kazandırdık. Alkan elinde imkan olan yetkililere seslenerek, siz yeterki Yığılca'nın Gençlerine el uzatın imkan sağlayın. Gençlerimiz, herzaman başarılı olacaktır. Yapmış olduğumuz çalışmalar Yığılca'da yapılacak iş olmadığını belirterek sürekli göç veren gençlerimize örnek çalışma olacaktır. Bu ve benzeri çalışmalar sadece gençlerimize değil, inşallah Yığılca'da yıllardır bir tek tüketimle uğraşan iş adamlarımıza da örnek olur. Üretmeye maddi gücü olan işadamlarımız da üretim yerine kolay olan tüketimi seçiyor. İlçede bulunan İş adamlarına seslenen Alkan, boş kaldığımızda bir düşünelim, Yığılca da kurulup yapılabilecek onlarca iş imkanı var, bu iş sektörlerinden bir kaçının ilçeye kazandırılması Yığılca da yetişip büyüyen azimli gençlere iş imkanı sağlayacaktır. Dedi. Alkan, ilçede bulunan bazı İş adamları ile yaptığımız konuşmalarda, yapmış oldukları mevcut işlerde bile zarar ettiklerini belirtiyorlar, elbette zarar edecekler, üretim olmayan, tüketim olan ve sürekli göç veren bir ilçede zarar olması doğaldır. Burada maddi durumu iyi olan bir çok iş adamı mevcut. İnşallah önümüzdeki yıllarda iş adamlarımız veya yeni yatırımcılar Yığılca'da yeni iş istihdamları açarak iş yüzünden göç eden gençlerimizin göçünü önlerler. Dedi. Teşekkür edilmesi gerektiğinin de altını çizen Alkan, "Yapmış olduğumuz bu çalışmalar sırasında şahsıma güvenerek imkan sağlayan başta devlet büyüklerimize, orman teşkilatına, ekip arkadaşlarıma, Yığılca orman köylülerimiz adına teşekkür ederim. Biz Yığılcalı olarak ilçemizde bu tür işleri yaparız dediğimizde, bizlerle dalga geçerek, destek yerine köstek olmaya çalışan dostlarımıza da ayrıca teşekkür ederim. Bu dostlarımın davranışları aksine bizleri daha da güçlendirerek azimlendirdi bu nedenle Yığılcalı olarak kendilerine minnettarım" dedi.

  7583 kez okundu.

  5 yorum yapılmış

  • Almanyadan Gurbetçi13/08/2013 11:05

   Ahmet bey tebrik ederim. yığılca da istnilse bir çok iş imkanı var ama değerlendiren yok. sizler gibi değerli insanların bu ilçeden çıkmış olması bizleri sevindiriyor doğrusu. başka birisi olsa gemiyi ben yürütüyorum kaptanıda benim der. paylaşmak güzeldir. bu da örnek bir dvranıştır. saygılarımla.
  • Almanyadan Gurbetçi13/08/2013 11:05

   Ahmet bey tebrik ederim. yığılca da istnilse bir çok iş imkanı var ama değerlendiren yok. sizler gibi değerli insanların bu ilçeden çıkmış olması bizleri sevindiriyor doğrusu. başka birisi olsa gemiyi ben yürütüyorum kaptanıda benim der. paylaşmak güzeldir. bu da örnek bir dvranıştır. saygılarımla.
  • Doğruya doğru14/08/2013 00:10

   Ahmet bey, yığılcada görev yapmaya başladığınız günden buyana ilçede yapılan tüm hizmetlerde mutlaka emeğiniz vardır. Özellikle yiğılcada yaşayan bizlere güneş olup ışık tutdunuz . Gürbette olan yakınlarımıza da ayna oldunuz. Yazar olarak yaptıgın calışmalar da 5 yıl önceki yığılca ile şimdiki yığılca arasında büyük degişim yaptı. Bilen gören bilir. Allah sizlerden razı olsun. Ahmet bey.
  • Esnaf14/08/2013 22:37

   Ahmet bey. Yığılca belediyesinde senin gibi çalışkan ve genç bir başkan görmek istiyoruz.
  • YIĞILCA YILGINLAR16/08/2013 23:37

   Ahmet bey, bu ilçe için üstün gayret ve çalışmalarından ötürü seni teprik ediyoruz. Bizce adayların hepsi hikaye. Benim ve bizim adayımız; Ahmet alkan. yılların bize verdiği siyasi tecrübe ve deneyim ile, il genelinde ve ilçede tanımadığı yok , Yığılcayı Yığılcalıyı yıllardır, çalışmaları ile temsilediyor. Belediyeyi de hizmette uçurur. Gerisi hikaye.....
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.